Головбух

Оплата лікарняного суміснику на двох підприємствах

  • 1 грудня 2014
  • 27

ПРОБЛЕМА

Як оплачується лікарняний листок по догляду за хворою дитиною — з першого дня соцстрахом чи з шостого? Чи оплачується лікарняний листок по догляду за хворою дитиною, крім основного місця роботи, також на роботі (декількох роботах) за сумісництвом? Чи можна на дві роботи за сумісництвом подати копії лікарняного листка? Як нарахувати лікарняні, якщо на одному місці роботи за сумісництвом працівник працює менше шести місяців?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 35 Закону України від 18.01.2001 № 2240-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням» допомога по тимчасовій непрацездатності по догляду за хворою дитиною віком до 14 років виплачується застрахованій особі з першого дня за період, протягом якого дитина, за висновком лікаря, потребує догляду, але не більш як за 14 календарних днів. Якщо дитина потребує стаціонарного лікування, лікарняні виплачуються застрахованій особі з першого дня за весь час її перебування в стаціонарі разом з хворою дитиною.

Пунктом 21 постанови КМУ «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266 передбачено оплату лікарняних особі, яка працює за сумісництвом, на підставі копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи та довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи. При роботі за сумісництвом на кількох роботах додатково додаються довідки про середню заробітну плату за місцями роботи за сумісництвом. При цьому, сумарна заробітна плата, з якої розраховуються страхові виплати, за всіма місцями роботи не може перевищувати розмір максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Розрахунковим періодом, за який обчислюється середня заробітна плата, є останні шість календарних місяців. Оскільки в даному випадку застрахована особа працює на одному із підприємств за сумісництвом менше шести місяців, середня заробітна плата для виплати лікарняних на цьому місці роботи обчислюється за фактично відпрацьовані календарні місяці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл