Головбух

Оплата лікарняних працівнику, який працює неповний робочий день

  • 1 грудня 2014
  • 71

ПРОБЛЕМА

На підприємстві у зв’язку з кризою було встановлено неповний робочий день (кожен робочий день по чотири години на день). Працівниця надала лікарняний листок загалом на 10 робочих днів (5 коштом підприємства і 5 за рахунок фонду). Як їй оплачується лікарняний: усі повні 10 днів або як при неповному робочому дні — по 4 години за кожен день?

РІШЕННЯ

Оплачуються 10 днів лікарняного, виходячи з середньоденної зарплати за фактично відпрацьований час у розрахунковому періоді.

Відповідно до пункту 15 постанови Кабінету Міністрів України «Про обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням» від 26.09.2001 № 1266 у разі коли в місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, установлюється неповний робочий день, для розрахунку застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньогодинна заробітна плата.

На підставі листка непрацездатності у табелі обліку використання робочого часу робляться відмітки про фактично відпрацьований працівниками час, відмічаються дні, у які працівник хворів. Відповідно оплата праці має здійснюватися згідно з графіком роботи за відпрацьовані робочі дні (години).

Розрахунок допомоги з тимчасової непрацездатності за рахунок коштів ФСС з ТВП, яка виплачується з 6-го дня непрацездатності, та оплати перших 5-ти днів непрацездатності за рахунок коштів роботодавця здійснюється виходячи із середньогодинної зарплати за відпрацьований час у розрахунковому періоді. Вона обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період зарплати на кількість відпрацьованих годин у розрахунковому періоді.

Якщо облік робочого часу працівників ведеться в днях, розрахунок допомоги з непрацездатності здійснюється виходячи із середньоденної зарплати за фактично відпрацьований час у розрахунковому періоді. Вона обчислюється шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період зарплати з урахуванням фактично відпрацьованого часу на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл