Страховий стаж менше 6 місяців: розраховуємо лікарняні

75

ПРОБЛЕМА

Працівник перебував на лікарняному з 31 січня по 5 лютого 2015 року. На підприємстві він відпрацював менше 6 місяців та надав довідку за формою ОК-7. За даними довідки страховий стаж складає 2 місяці. Як розрахувати перші 5 днів за рахунок підприємства та виплату за рахунок фонду, враховуючи перехідний лікарняний та застосування на підприємстві погодинного обліку робочого часу?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 19 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV працівникам, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Держреєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менше 6 місяців, лікарняні нараховують з огляду на нараховану зарплату, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище мінімальної зарплати.

При нарахуванні лікарняних працівникам, робочий час яких підсумовується, потрібно керуватися пунктом 15 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266). Відповідно до нього для розрахунку допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших 5 днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньогодинна зарплата.

Середньогодинну зарплату обчислюють шляхом ділення нарахованої за розрахунковий період зарплати на кількість відпрацьованих годин у зазначений період (п. 16 Порядку № 1266).

Розрахунковим періодом у такому випадку будуть фактично відпрацьовані календарні місяці (з першого до першого числа), в яких сплачено страхові внески (п. 5 Порядку № 1266).

Далі середньогодинна зарплата порівнюється із мінімальною погодинною зарплатою (у січні-листопаді 2015 року — 7,29 грн.). Якщо розрахована середньогодинна зарплата більша, то для розрахунку лікарняних потрібно застосовувати мінімальну годинну зарплату.

Потім необхідну величину заробітку за годину потрібно помножити на відсоток, залежно від страхового стажу. Отриману величину множимо на кількість годин, які підлягають оплаті за графіком роботи підприємства. Причому робочі години за графіком, які припадають на період з 31 січня по 4 лютого будуть оплачуватися за рахунок роботодавця, а години 5 лютого — за рахунок Фонду соціального страхування (далі — Фонд).

Проте якщо робоча зміна працівника починалась 4 лютого, а закінчилась 5 лютого, то усі години такої зміни роботодавець має оплатити за власний кошт. Аналогічно Фонд має оплатити працівникові усі робочі години, коли зміна почалась 5 лютого, а закінчилась 6 лютого.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль