Із відпустки по догляду за дитиною у відпустку по вагітності: розраховуємо лікарняні

73

ПРОБЛЕМА

Працівниця знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Під час відпустки приносить другий лікарняний по вагітності і пологах. Під час відпустки по догляду за дитиною вона не працювала і фактичного доходу не має. Її оклад становить 1700,00 грн., а норма робочих днів за квітень — 22 робочих дні. Як правильно нарахувати допомогу по вагітності та пологах?

РІШЕННЯ

Допомога по вагітності та пологах буде розраховуватися з огляду на посадовий оклад працівниці. І ось чому.

Якщо особа перед настанням страхового випадку в розрахунковому періоді не мала заробітку з поважних причин, то середню зарплату потрібно розраховувати з огляду на місячну тарифну ставку (посадового окладу) працівника на момент настання страхового випадку (п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266; далі — Порядок № 1266). Перебування працівниці у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку пункт 4 Порядку № 1266 відносить до переліку таких поважних причин.

Отже, допомогу по вагітності і пологах потрібно розраховувати з огляду на посадовий оклад. Причому такого розміру, який встановлено на день настання страхового випадку.

Для визначення середньоденної заробітної плати необхідно посадовий оклад поділити на середньомісячну кількість календарних днів, тобто на 30,44 (п. 14 Порядку № 1266). Отриманий розмір зарплати потрібно помножити на кількість календарних днів відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами.

Нагадаємо, що тривалість відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами становить 126 календарних днів (ст. 17 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). При чому в статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-ХІV передбачено збільшену тривалість такої відпустки для жінок, віднесених до 1–4 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки.

Проте з 01.01.2015 скасовано пільги чорнобильцям 4 категорії, у тому числі й щодо збільшеної тривалості відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. Тож такі жінки мають право на відпустку у зв’язку із вагітністю та пологами загальної тривалості, тобто 126 днів.

Пример

Приклад обчислення допомоги по вагітності та пологах

Працівниця із січня 2013 року перебуває у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. У квітні 2015 року вона принесла лікарняний, виданий у зв’язку із вагітністю. Посадовий оклад працівниці становить 1700 грн.

Середня заробітна плата становить:

1700,00 грн. ÷ 30,44 к. дн. = 55,85 грн.

Сума допомоги по вагітності і пологах становитиме:

55,85 грн. × 126 к. дн. = 7037,10 грн.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль