Виплачуємо добові на підставі відміток у закордонному паспорті

25

ПРОБЛЕМА

Головний бухгалтер приватного підприємства (загальна система оподаткування) їздив згідно з наказом про відрядження до Туреччини для участі в конгресі бухгалтерів. Послуги з проведення конгресу надавала українська компанія. Після його закінчення підприємство отримало акт виконаних робіт про надання інформаційно-консультаційних послуг у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування. Місцем надання послуг зазначено Туреччину.

Чи можна виплатити головному бухгалтеру добові на підставі відміток у закордонному паспорті за відсутності авіаквитків? Чи буде надання інформаційно-консультаційних послуг оподатковуватись ПДВ? Чи потрібна податкова накладна від постачальника послуг?

РІШЕННЯ

Так, добові можна відшкодувати і без авіаквитків. У абзаці сьомому підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) зазначено, на підставі яких документів обчислювати суми добових. Так, при відрядженні до країн, в’їзд на територію яких потребує візи чи дозволу на в’їзд, добові визначаються згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої особи Держприкордонслужби в закордонному паспорті або документі, що його замінює. А для відрядження до Туреччини потрібна віза. Тож навіть за відсутності авіаквитків можна сміливо нараховувати головному бухгалтеру добові.

Тепер щодо ПДВ. У даному випадку місцем постачання послуг вважатиметься митна територія України. Адже місцем постачання консультаційних послуг вважається місце реєстрації отримувача послуг (пп. «в» п. 186.3 ПК). Тож підприємство має право на відображення податкового кредиту з ПДВ. Але за наявності податкової накладної, яку має виписати постачальник послуг. Звичайно, якщо він є платником ПДВ.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль