Встановлюємо різний розмір добових у наказах про відрядження

89

ПРОБЛЕМА

Чи може підприємство (не фінансується з бюджету) у кожному наказі на відрядження встановлювати різні суми добових?

РІШЕННЯ

Вважаємо, що керівник може встановлювати у наказі про відрядження різні суми добових. Але за певних обставин.

Суми добових витрат затверджено постановою КМУ від 02.02.2011 № 98. Але діють вони тільки для підприємств, які повністю або частково фінансуються з бюджету.

Для небюджетних підприємств орієнтиром слугує пункт 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК). Він встановлює максимальну суму добових, яку дозволено відносити до податкових витрат. Проте нічого не забороняє встановлюватиме й більший розмір добових. Різниця буде лише в оподаткуванні.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Добові на відрядження в межах України»

Конкретний розмір добових встановлюється у колективному договорі або положенні про відрядження. Якщо там про добові нічого не сказано, керівник визначає їх розмір у наказі про відрядження. При цьому він може встановлювати різний їх розмір в залежності від міста відрядження, тривалості відрядження, посади працівника, тощо.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль