text
Головбух

Біометричний паспорт — не перешкода закордонним добовим

  • 1 грудня 2014
  • 35

ПРОБЛЕМА

Підприємство займається міжнародними перевезеннями та планує оформити своїм водіям біометричні закордонні паспорти. Чи не призведе це до проблем із підтвердженням добових витрат?

РІШЕННЯ

Ні, біометричні паспорти не зашкодять.

Перш за все, пояснимо, що біометричний закордонний паспорт — це паспорт громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм. Біометричним його називають тому, що на електронний носій записується біометрична інформація про власника паспорта (доречі, за його згодою).

Для підтвердження добових працівника, відрядженого до країни із візовим режимом, необхідно, щоб у його закордонному паспорті була відмітка українських прикордонників про перетин кордону. Цього вимагає підпункт 140.1.7 Податкового кодексу України.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Немає відміток у паспорті — немає й добових витрат».

Для проставлення такої відмітки в українському паспорті необхідно про це попросити прикордонників, оскільки з власної ініціативи в паспортах українців вони їх не проставляють (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 № 1710-VI).

Як звичайний, так і біометричний українські закордонні паспорти однаково мають сторінки (6-32), призначені для проставлення віз на в’їзд до іноземних держав і відміток про перетинання державного кордону пред’явником паспорта. Для біометричного паспорта це передбачено пунктом 12 Технічного опису бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм, затвердженого постановою КМУ від 07.05.2014 № 152 (далі — Постанова № 152).

Звертаємо увагу, що відповідно до пункту 3 Постанови № 152 оформлення біометричних закордонних паспортів почнеться з 01.01.2015.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл