Немає відміток у паспорті — немає й добових витрат

54

ПРОБЛЕМА

Чи можна не оподатковувати ПДФО та віднести до складу витрат суми добових, нарахованих водію за час закордонного відрядження до Польщі, якщо у його закордонному паспорті відсутні відмітки про перетин кордону? Чи виправдовує відсутність у закордонному паспорті водія, який є громадянином України, відміток про перетин кордону той факт, що він має біометричний паспорт, отриманий в Італії?

РІШЕННЯ

Ні, не можна. І італійський паспорт цьому на зарадить.

Відповідно до підпункту 140.1.7 Податкового кодексу України (ПК) сума добових визначається при відрядженні до країн, в’їзд українців до яких:

  • не потребує наявності візи (дозволу на в’їзд), — згідно з наказом про відрядження та відповідними первинними документами;

  • здійснюється за наявності візи (дозволу на в’їзд), — згідно з наказом про відрядження та відмітками уповноваженої службової особи Державної прикордонної служби України в закордонному паспорті або документі, що його замінює.

Оскільки для в’їзду до Польщі українцям потрібна віза, то для підтвердження добових українського працівника, відрядженого до цієї країни, необхідно, щоб у його закордонному паспорті була відмітка українських прикордонників про перетин кордону.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Біометричний паспорт — не перешкода закордонним добовим».

За замовчуванням відмітки про перетин кордону українські прикордонники проставляють лише в паспортах іноземних громадян.

Для проставлення такої відмітки в українському паспорті необхідно про це попросити прикордонників, оскільки з власної ініціативи в паспортах українців вони їх не проставляють (ч. 3 ст. 12 Закону України «Про прикордонний контроль» від 05.11.2009 № 1710-VI).

Комментарий

Схоже, що водій попросту не звертався до прикордонників із проханням проставити відмітки про перетин кордону.

Це упущення позбавляє підприємство права на податкові витрати за такими добовими та зобов’язує обкладати їх ПДФО як додаткове благо (пп. 164.2.17 ПК).

Наявність італійського паспорта у громадянина України не звільняє від необхідності підтвердження добових у закордонному відрядженні за допомогою відміток про перетин кордон у закордонному паспорті. Більше того, в Україні заборонено подвійне громадянство (ст. 4 Конституції України, ст. 2 Закону України «Про громадянство України» від 18.01.2001 № 2235-III).

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль