Чи відшкодовувати понесені витрати працівнику, якщо відрядження скасовано

38

ПРОБЛЕМА

Як правильно скасувати відрядження? Чи можна у такому випадку компенсувати працівнику понесені ним витрати?

РІШЕННЯ

Рішення про скасування відрядження має бути оформлено документально.

Підприємство повинно видати наказ про скасування відрядження, який має містити:

причину скасування відрядження;

розпорядження відрядженому працівникові та іншим працівникам підприємства здійснити необхідні дії у зв’язку зі скасуванням відрядження (повернення квитків тощо).

Стаття 121 Кодексу законів про працю України гарантує працівникам право на відшкодування витрат та одержання інших компенсацій у зв’язку зі службовими відрядженнями.

Основним документом, який регулює питання щодо відшкодування витрат на відрядження працівнику та оподаткування надміру витрачених коштів, отриманих на відрядження, є Податковий кодекс України (ПК). Однак прямої норми щодо відшкодування витрат працівнику у разі скасування такого відрядження ПК не містить.

Пунктом 140.1.7 ПК передбачено включення до податкових витрат витрати на відрядження, які документально підтверджені.

Отже, якщо витрати будуть документально підтверджені, а наказ про скасування відрядження буде оформлено з дотриманням вищевказаних вимог, понесені працівником витрати можуть бути відшкодовані.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль