Головбух

Заробітна плата працівникам за відпрацьовані дні при роботі неповний тиждень

  • 3 червня 2015
  • 47

ПРОБЛЕМА

Працівники підприємства написали заяву про бажання працювати неповний робочий тиждень. Як нараховувати заробітну плату таким працівникам за відпрацьовані дні: чи обов’язково не менше мінімальної? Як у такому випадку нараховувати відпусткні та лікарняні?

РІШЕННЯ

Відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП) оплата праці при неповному робочому тижні провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.

Мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче якого не може провадитися оплата за виконану працівником місячну, а також погодинну норму праці (обсяг робіт).

Сторони трудового договору мають право погоджувати умову про неповний робочий час, при якому працівникові гарантується мінімальна заробітна плата не повністю, а лише в частині, пропорційній до частки неповного робочого часу в повному робочому часі. Відповідно до пункту 15 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266 (далі — Порядок № 1266), у разі коли робочий час підсумовується або його облік ведеться в годинах, а також коли в місяцях розрахункового періоду, за який обчислюється середня заробітна плата, або в періоді, за який виплачується допомога, встановлюється неповний робочий день, для розрахунку застрахованій особі допомоги по тимчасовій непрацездатності та оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця застосовується середньогодинна заробітна плата.

У всіх інших випадках, у т. ч. при неповному робочому тижні, розрахунок здійснюється із застосуванням середньоденної зарплати з урахуванням тільки відпрацьованих днів.

У випадку застосування неповного робочого тижня за ініціативою працівників підприємства, середньоденна заробітна плата для оплати часу їх відпусток провадиться в загальному порядку, тобто шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого фактично відпрацьованого періоду, зменшену на кількість святкових і неробочих днів, встановлених законодавством (ст. 73 КЗпП України; лист Мінпраці від 07.08.2009 № 472/13/84-09).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл