Головбух

Працівник відмовився від ідентифікаційного коду: що з пенсією

  • 1 грудня 2014
  • 42

ПРОБЛЕМА

Працівник у жовтні 2012 року відмовився від ідентифікаційного номеру та отримав у паспорті відмітку про можливість здійснювати операції за номером паспорта. Після звернення до органу Пенсійного фонду для призначення пенсії відділ персоніфікації відмовився надати дані про заробітну плату з 2000 по вересень 2012 і надав інформацію лише за період з жовтня 2012 по сьогодні. Чи правомірно вчинили у Пенсійному фонді, не врахувавши дані за заробітком за період, коли у працівника був індивідуальний податковий номер?

РІШЕННЯ

На нашу думку, у цьому випадку відбулось банальне непорозуміння.

До заяви на призначення пенсії потрібно подавати довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику. Таку вимогу містить підпункт «а» пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1.

При цьому за відсутності ідентифікаційного номера дозволяється подавати копію сторінки паспорта з відміткою про те, що особа має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Саме на підставі поданих документів працівники Пенсійного фонду враховують заробіток громадянина для розрахунку пенсії. Тому, якщо надати ще й ідентифікаційний номер, непорозуміння буде усунено. У такому разі працівник Пенсійного фонду має врахувати заробіток за період з 2000 по вересень 2012 року.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл