Працівник відмовився від ідентифікаційного коду: що з пенсією

26

ПРОБЛЕМА

Працівник у жовтні 2012 року відмовився від ідентифікаційного номеру та отримав у паспорті відмітку про можливість здійснювати операції за номером паспорта. Після звернення до органу Пенсійного фонду для призначення пенсії відділ персоніфікації відмовився надати дані про заробітну плату з 2000 по вересень 2012 і надав інформацію лише за період з жовтня 2012 по сьогодні. Чи правомірно вчинили у Пенсійному фонді, не врахувавши дані за заробітком за період, коли у працівника був індивідуальний податковий номер?

РІШЕННЯ

На нашу думку, у цьому випадку відбулось банальне непорозуміння.

До заяви на призначення пенсії потрібно подавати довідку податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику. Таку вимогу містить підпункт «а» пункту 7 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління ПФУ від 25.11.2005 № 22-1.

При цьому за відсутності ідентифікаційного номера дозволяється подавати копію сторінки паспорта з відміткою про те, що особа має право здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Саме на підставі поданих документів працівники Пенсійного фонду враховують заробіток громадянина для розрахунку пенсії. Тому, якщо надати ще й ідентифікаційний номер, непорозуміння буде усунено. У такому разі працівник Пенсійного фонду має врахувати заробіток за період з 2000 по вересень 2012 року.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль