Нараховуємо допомогу по вагітності та пологах, коли зарплата більше максимальної величини ЄСВ

27

ПРОБЛЕМА

Працівниця йде у відпустку по вагітності та пологах. Її посадовий оклад у місяці перед виходом у відпустку склав 13 500 грн., одноразова премія — 86 000 грн. Як врахувати таку премію при розрахунку допомоги по вагітності та пологах та як нарахувати та утримати ЄСВ з неї?

РІШЕННЯ

На жаль, до розрахунку допомоги по вагітності та пологах увійде не вся сума зарплати за місяць, у якому була нарахована така премія. Адже відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, до середньої зарплати включають зарплату, на яку було нараховано ЄСВ (у 2015 році — 20 706 грн.). Тобто зарплату можна включити у розрахунок допомоги по вагітності та пологах тільки на рівні максимальної величині для нарахування ЄСВ.

Внимание

Щоб премія увійшла до розрахунку вона має відноситись до фонду оплати праці на підставі Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Нарахування та утримання ЄСВ при виплаті допомоги по вагітності та пологах проводиться у загальному порядку. Нарахування ЄСВ відбувається за рахунок коштів підприємства за ставкою 33,2%. Утримують же ЄСВ у розмірі 2% з виплати за рахунок з ФСС з ТВП.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль