text
Головбух

Нараховуємо допомогу по вагітності та пологах, коли зарплата більше максимальної величини ЄСВ

  • 19 січня 2016
  • 27

ПРОБЛЕМА

Працівниця йде у відпустку по вагітності та пологах. Її посадовий оклад у місяці перед виходом у відпустку склав 13 500 грн., одноразова премія — 86 000 грн. Як врахувати таку премію при розрахунку допомоги по вагітності та пологах та як нарахувати та утримати ЄСВ з неї?

РІШЕННЯ

На жаль, до розрахунку допомоги по вагітності та пологах увійде не вся сума зарплати за місяць, у якому була нарахована така премія. Адже відповідно до пункту 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженим постановою КМУ від 26.09.2001 № 1266, до середньої зарплати включають зарплату, на яку було нараховано ЄСВ (у 2015 році — 20 706 грн.). Тобто зарплату можна включити у розрахунок допомоги по вагітності та пологах тільки на рівні максимальної величині для нарахування ЄСВ.

Внимание

Щоб премія увійшла до розрахунку вона має відноситись до фонду оплати праці на підставі Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Нарахування та утримання ЄСВ при виплаті допомоги по вагітності та пологах проводиться у загальному порядку. Нарахування ЄСВ відбувається за рахунок коштів підприємства за ставкою 33,2%. Утримують же ЄСВ у розмірі 2% з виплати за рахунок з ФСС з ТВП.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл