Головбух

Курсові різниці при трансферному ціноутворенні

  • 1 грудня 2014
  • 20

ПРОБЛЕМА

Для оцінки критерія застосування трансфертного ціноутворення в 50 млн. грн. потрібно враховувати курсову різницю. Заборгованість за експортною поставкою виникла в минулому році, а курсова різниця за нею — в цьому. Чи потрібно цю різницю враховувати для перевірки відповідності критерія трансфертного ціноутворення і як?

РІШЕННЯ

Відповідно до Узагальнюючої податкової консультації з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затвердженої наказом МДЗ від 22.11.2013 № 699, контрольовані операції відображаються у звіті за датою переходу прав власності на товари або датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг.

При визначенні вартісного критерія для контрольованої операції необхідно враховувати:

  • якщо право власності на товар перейшло у 2013 році, то при визначенні вартісного критерія 50 млн. грн. контрольованих операцій враховується договірна (контрактна) вартість проданого товару за 2013 рік. При цьому факт оплати зазначеного товару у 2014 році не призводить до повторного врахування вартості товару при визначенні вартісного критерія та відображенні у Звіті (запитання 14);

  • якщо ж передоплата за товар відбулася у 2013 році, а перехід права власності на товар здійснюється у 2014 році, то зазначена операція враховується при визначенні вартісного критерія для контрольованої операції за 2014 рік (запитання 15);

  • в той же час, у Звіті про контрольовані операції платникам потрібно буде відобразити тільки операції, здійснені в період дії нового законодавства про трансферне ціноутворення, тобто з 01.09.2013 по 31.12.2013. Наприклад, загальна сума операцій у 2013 році з однією пов’язаною особою становить 50,0 млн. грн. (без ПДВ), з них 20,0 млн. грн. здійснено до 01.09.2013, решта — після. У цьому випадку обсяг операцій розраховується в цілому за рік, тобто з 1 січня по 31 грудня 2013 року (запитання 1).

Оскільки в нашій ситуації перехід права власності на товар відбувся у 2013 році, а курсова різниця виникла у 2014 році, її враховувати не потрібно.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл