Головбух

Податкові наслідки отримання від іншого підприємства фінансової допомоги

  • 1 грудня 2014
  • 45

ПРОБЛЕМА

ТОВ має намір узяти в іншого підприємства поворотну фінансову допомогу строком на 5 років. Які податкові наслідки такої операції? Чи необхідна ліцензія підприємству, яке надає допомогу?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки даної операції залежать від того, на якій системі оподаткування перебуває підприємство — надавач фінансової допомоги.

Спрощена система оподаткування

Відповідно до підпункту 135.5.5 Податкового кодексу України (ПК), якщо поворотну фінансову допомогу отримано від неплатника податку на прибуток, то у разі її неповернення на кінець звітного періоду вона включається до складу інших доходів платника. При поверненні допомоги (її частини) в майбутніх звітних податкових періодах платник податку збільшує витрати на суму такої допомоги (її частини) у податковому періоду, в якому відбулося таке повернення. При цьому доходи такого платника податку не збільшуються на суму умовно нарахованих процентів.

Зазначені вимоги не поширюються на суми допомоги, отриманої від засновника/учасника такого платника податку, у випадку повернення такої допомоги не пізніше 365 календарних днів з дня її отримання.

Операції з отримання/надання фінансової допомоги між платником податку та його відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, не призводять до зміни витрат та доходів.

Загальна система оподаткування

Оподаткування допомоги, отриманої від платника податку на прибуток, не передбачено цим підпунктом. Водночас підпунктом 135.5.4 ПК встановлено, що інші доходи включають суми безповоротної фінансової допомоги, до якої належать суми умовно нарахованих процентів на неповернену протягом звітного періоду суму поворотної фінансової допомоги (пп. 14.1.257 ПК). Згідно із пунктом 135.1 ПК сума умовно нарахованих процентів у розмірі облікової ставки НБУ, розрахованої за кожен день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги, включається до доходів звітного періоду, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування. Для надання/отримання фінансової допомоги ліцензія не потрібна.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл