Проводимо валютні операції: який курс НБУ застосовувати

31

ПРОБЛЕМА

Який офіційний курс гривні, встановлений НБУ, потрібно застосовувати, якщо протягом дня здійснюється декілька валютних операцій?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу.

Пунктом 5 П(С)БО 21 визначено, що операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дата визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат).

З 04.04.2014 офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів визначається НБУ на поточний робочий день і діє з часу встановлення до наступного перегляду. Такі вимоги передбачені постановою Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів» від 31.03.2014 № 180 (далі — Постанова № 180).

У листі НБУ від 03.04.2014 № 19-012/14290 роз’яснено, що офіційний курс гривні до долара США визначається Нацбанком на поточний день як середньозважений курс продавців і покупців, що склався цього ж дня на міжбанківському валютному ринку України. Водночас, офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів встановлюється Нацбанком після 12.00 і діє з часу його встановлення.

Нагадаємо, що раніше курс гривні до вільноконвертованих валют і валют країн, що є головними зовнішньоекономічними партнерами України, а також курс банківських металів починали діяти наступного дня після дня їх затвердження. Відповідно до Постанови № 180 вони починають діяти з моменту їх встановлення в день їх затвердження.

Звертаємо увагу також на зміни, внесені Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства» від 10.04.2014 № 1200-VІІ. Цими змінами приведено у відповідність норми Митного та Податкового кодексів України в частині перерахунку іноземної валюти у валюту України для визначення бази оподаткування ПДВ, нарахування акцизного податку та митних платежів при ввезенні товарів на митну територію України. У зазначених випадках застосовується офіційний курс валюти України до іноземної валюти, встановлений НБУ, що діє на 0 годин дня подання митної декларації. Якщо митна декларація не подається — дня визначення податкових зобов’язань.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль