Застосування РРО при виїзній торгівлі пивом

23

ПРОБЛЕМА

Чи потрібно підприємству на загальній системі оподаткування при здійсненні виїзної торгівлі пивом застосовувати каcовий апарат?

РІШЕННЯ

Порядок та умови застосування реєстраторів розрахункових операції (РРО) визначає Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій затверджено постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336 (далі — Перелік № 1336).

Так, згідно з пунктом 2 Переліку №1336 при здійсненні роздрібної торгівлі через засоби пересувної торговельної мережі, що розташовані за межами стаціонарних приміщень, розрахункові операції можна здійснювати без РРО, але з використанням книг обліку розрахункових операцій (КОРО) і розрахункових книжок (РК).

До таких місць відносяться:

- автомагазини;

- авторозвозки;

- автоцистерни;

- цистерни;

- бочки;

- бідони;

- низькотемпературні лотки-прилавки;

- візки;

- розноски;

- лотки;

- столики.

Такий порядок розрахунків при здійсненні виїзної торгівлі застосовується до досягнення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів, що дорівнює 200 тис. грн.

При цьому пункт 2 Переліку № 1336 не обмежує види товарів, що реалізуються при виїзній торгівлі.

Однак такі обмеження існують. Деякі товари заборонено реалізовувати в дрібнороздрібній торговельній мережі. Серед цих товарів є алкогольні напої.

Але пиво не віднесено до алкогольних напоїв відповідно до статті 1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР.

Тож при виїзній торгівлі пивом дозволено проводити розрахунки без застосування РРО, але з використанням РК та КОРО. При цьому, якщо під час здійснення виїзної торгівлі річний обсяг розрахункових операцій перевищить 200 тис. грн., потрібно буде застосовувати РРО.

Водночас ГУ ДФС у Чернігівській області у листі від 06.02.2015 № 96/Д/25-01-21-14 звернула увагу на те, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 № 71-VIII унесено зміни до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР. Ці зміни прирівняли пиво до алкогольних напоїв і вони наберуть чинності з 01.07.2015.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль