text
Головбух

За яким курсом розраховувати курсові різниці

  • 28 лютого 2015
  • 30

ПРОБЛЕМА

За яким курсом розраховуються курсові різниці на кінець кварталу, якщо останній день II кварталу є вихідним днем? На яку дату складати бухгалтерську звітність в кінці звітного кварталу?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 8 П(С)БО 21 «Вплив змін валютних курсів» визначення курсових різниць за монетарними статтями в іноземній валюті проводиться на дату здійснення розрахунків та на дату балансу.

Пунктом 5 П(С)БО 21 визначено, що операції в іноземній валюті під час первісного визнання відображаються у валюті звітності шляхом перерахунку суми в іноземній валюті із застосуванням валютного курсу на дату здійснення операції (дата визнання активів, зобов’язань, власного капіталу, доходів і витрат).

У листі НБУ від 03.04.2014 № 19-012/14290 роз’яснено, що офіційний курс гривні до долара США визначається Нацбанком на поточний день як середньозважений курс продавців і покупців, що склався цього ж дня на міжбанківському валютному ринку України. Водночас, офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів встановлюється Нацбанком після 12.00 і діє з часу його встановлення.

Датою звітного балансу є останній день кварталу, тобто: 31 березня, 30 червня, 30 вересня та 31 грудня.

Отже, бухгалтерську звітність складають останнім днем кварталу, тобто на 30 червня. А при розрахунку курсових різниць необхідно використовувати офіційний курс НБУ також на 30 червня. Навіть якщо це вихідний день, курс буде таким самим, як офіційний курс НБУ встановлений на 27 червня після обіду. Адже незалежно від вихідних, курс НБУ встановлюється на кожен день.

Якщо у вихідний день не проводилися офіційні торги, то курс іноземних валют залишається таким, як курс попереднього дня. Це також встановлено постановою Правління НБУ «Про внесення змін до Положення про встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів» від 31.03.2014 № 180. З 04.04.2014 офіційний курс гривні до іноземних валют та курс банківських металів визначається НБУ на поточний робочий день і діє з часу встановлення до наступного перегляду.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
×
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!