text
Головбух

Відповідальність за невиконання щоденного друку Z-звіту

  • 22 червня 2015
  • 37

ПРОБЛЕМА

Які штрафні санкції застосовуються до підприємства та його працівників у випадку, якщо фіскальний звітний чек (Z-звіт) роздруковано на РРО через 24 години 01 хвилину з моменту роздрукування попереднього Z-звіту?

РІШЕННЯ

Суб’єкти господарювання, зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки (Z-звіти) у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон № 265). Отже, якщо підприємство працює цілодобово і здійсненює розрахункові операції, то фіскальні звітні чеки повинні роздруковуватися щодоби. Згідно з пунктом 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 № 199 (далі — Вимоги № 199), зміною РРО вважається період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни не повинна перевищувати 24 годин, тобто від 00:00 до 24:00. При цьому у разі перевищення максимальної тривалості зміни всі режими роботи РРО (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися (п. 7 Вимог № 199).

У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання до суб’єктів господарювання на підставі пункту 4 статті 17 Закону № 265 застосовуються штрафні (фінансові) санкції у розмірі 20 нмдг (340 грн.).

Таким чином, якщо на підприємстві від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту минуло 24 год 01 хв, то податківці застосують до нього штраф у розмірі 340 грн. Застосування у таких випадках штрафів до працівників підприємства — фізичних осіб Законом № 265 не передбачено.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл