text
Головбух

Відповідальність за невиконання щоденного друку Z-звіту

  • 22 червня 2015
  • 37

ПРОБЛЕМА

Які штрафні санкції застосовуються до підприємства та його працівників у випадку, якщо фіскальний звітний чек (Z-звіт) роздруковано на РРО через 24 години 01 хвилину з моменту роздрукування попереднього Z-звіту?

РІШЕННЯ

Суб’єкти господарювання, зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки (Z-звіти) у разі здійснення розрахункових операцій і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон № 265). Отже, якщо підприємство працює цілодобово і здійсненює розрахункові операції, то фіскальні звітні чеки повинні роздруковуватися щодоби. Згідно з пунктом 2 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.02.2002 № 199 (далі — Вимоги № 199), зміною РРО вважається період роботи реєстратора від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту. Максимальна тривалість зміни не повинна перевищувати 24 годин, тобто від 00:00 до 24:00. При цьому у разі перевищення максимальної тривалості зміни всі режими роботи РРО (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися (п. 7 Вимог № 199).

У разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека або його незберігання до суб’єктів господарювання на підставі пункту 4 статті 17 Закону № 265 застосовуються штрафні (фінансові) санкції у розмірі 20 нмдг (340 грн.).

Таким чином, якщо на підприємстві від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту минуло 24 год 01 хв, то податківці застосують до нього штраф у розмірі 340 грн. Застосування у таких випадках штрафів до працівників підприємства — фізичних осіб Законом № 265 не передбачено.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Приєднуйтесь до команди професійних бухгалтерів

заповніть форму та отримайте розширений доступ до:

змін в законодавстві

методів розв'язання складних робочих ситуацій

калькуляторів, сервісів пошуку УКТ ЗЕД та ДКПП, перевірки контрагентів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль