text
Головбух

Відповідальність за незняття з обліку РРО та друк чеків після переходу фізособою з загальної системи оподаткування на спрощену

  • 22 червня 2015
  • 23

ПРОБЛЕМА

Підприємець із загальної системи оподаткування перейшов на єдиний податок (3 група, платник ПДВ) з III кварталу 2014 року. Однак він не зняв касовий апарат з обліку і продовжував ним користуватись, перебуваючи вже платником єдиного податку. Звіт про РРО за липень був зданий, а касовий апарат був знятий з обліку лише в серпні. Чи передбачена відповідальність за використання касового апарата, перебуваючи на єдиному податку?

РІШЕННЯ

Питання використання реєстраторів розрахункових операцій регулюються Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон № 265).

Розділом V Закону № 265 передбачено відповідальність, яку можуть нести суб’єкти господарювання при порушеннях використання РРО. Санкцій за використання РРО фізичною особою — єдиноподатником після обрання ним спрощеного обліку та звітності без зняття з обліку касового апарату, та друк касових чеків, Законом № 265 не передбачено.

Однак, якщо в періоді використання РРО (коли підприємець ще не зняв з обліку касовий апарат), ним було порушено норми Закону № 265, до нього може бути застосовано відповідальність у загальному порядку.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл