Формування первісної вартості запасів у неплатника ПДВ

33

ПРОБЛЕМА

Чи включається сума ПДВ до первісної вартості запасів, придбаних юридичною особою — неплатником ПДВ? Чи відноситься сума ПДВ на витрати в тому періоді, у якому були придбані ці запаси?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 9 П(С)БО «Запаси» первісною вартістю запасів, що придбані за плату, є собівартість запасів, яка складається з таких фактичних витрат:

  • суми, що сплачуються згідно з договором постачальнику (продавцю) за вирахуванням непрямих податків;

  • суми ввізного мита;

  • суми непрямих податків у зв’язку з придбанням запасів, які не відшкодовуються підприємству/установі;

  • інші витрати, які безпосередньо пов’язані з придбанням запасів і доведенням їх до стану, в якому вони придатні для використання в запланованих цілях.

До непрямих податків належать ПДВ, акциз, мито.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Сплата податку на додану вартість неплатником ПДВ»

У разі, якщо підприємство (неплатник ПДВ) придбані запаси використовуватиме при виробництві продукції (виконанні робіт, наданні послуг), то вхідний ПДВ потрапить до податкової собівартості виготовленої та реалізованої продукції (виконанні робіт, наданні послуг) відповідно до підпункту 139.1.6 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо ж підприємство, яке не є платником ПДВ, використовуватиме придбані запаси не для виготовлення продукції (виконання робіт, надання послуг), а для інших цілей, то вхідний ПДВ відповідно до підпункту 138.5 ПК включатиметься до витрат звітного періоду згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль