Головбух

Врегулювання безнадійної і сумнівної заборгованості

  • 1 грудня 2014
  • 36

ПРОБЛЕМА

Фірма імпортує товар. Перед нерезидентом виникла кредиторська заборгованість, яка буде простроченою у 2012 році. Чи потрібно цю суму включати до доходів і одночасно виключати з витрат у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Підприємство самостійно збільшує доходи на суму кредиторської заборгованості.

Згідно з підпунктом 135.5.4 Податкового кодексу України (ПК) безнадійна кредиторська заборгованість відноситься до інших доходів. Порядок врегулювання безнадійної і сумнівної заборгованості описано в статті 159 ПК. Платник-покупець зобов’язаний зменшити витрати на вартість заборгованості, визнану судом або виконавчим написом нотаріуса, в податковому періоді, на який випадає день набуття чинності рішення суду про визнання (стягнення) такої заборгованості (її частини) або здійснення нотаріусом виконавчого напису (пп. 159.1.2 ПК).

Згідно із статтею 85 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подачі апеляційної скарги.

Таким чином, якщо постачальник товару не звернеться до суду, покупець не зменшує витрати на вартість заборгованості. У тому випадку, коли буде рішення суду про стягнення такої заборгованості, а підприємство-боржник упродовж строку позовної давності її не сплатить, тоді воно виконує вимоги підпункту 159.1.2 ПК, а суму заборгованості включає до інших доходів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл