Головбух

Безповоротна фінансова допомога від нерезидента

  • 1 грудня 2014
  • 183

ПРОБЛЕМА

Кредиторській заборгованості перед нерезидентом за надані послуги виповниться три роки у 2014 році. Коли потрібно відображати дохід у Податковій декларації з прибутку підприємств і в якому рядку? Чи потрібно нараховувати умовні відсотки? Чи підлягає коригуванню сума ПДВ?

РІШЕННЯ

Сума простроченої кредиторської заборгованості, яка рахується на балансі підприємства 3 роки, вважається безповоротною фінансовою допомогою.

Підприємство повинне відобразити суму заборгованості в рядку 03 Податкової декларації з податку на прибуток, затвердженої наказом МДЗ від 30.12.2013 № 872 (далі — декларація), у періоді, коли спливає термін позовної давності у 3 роки, та в рядку 03.25 додатка ІД до декларації.

Умовні проценти на суму безповоротної фінансової допомоги, отриманої від осіб, які не є платниками податку на прибуток, у т. ч. нерезидентів, нараховувати не потрібно (абз. 3 пп. 135.5.5 Податкового кодексу України). Податок на додану вартість також коригувати не потрібно, оскільки в податковий дохід включається сума заборгованості за послугу з ПДВ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл