Відновлення витрат у зв’язку з погашенням безнадійної заборгованості перед постачальником

31

ПРОБЛЕМА

Підприємство списало кредиторську заборгованість перед постачальником по закінченню строку позовної давності та включило її у податкові доходи. Згодом заборгованість було погашено за рахунок обігових коштів підприємства. Чи можна зменшити податковий дохід у разі повернення такої заборгованості?

РІШЕННЯ

Ні, не можна. У такому разі коригуванню підлягають податкові витрати підприємства.

Відповідно до підпункту 135.5.4 Податкового кодексу України (ПК) до складу інших доходів у податковому обліку платника податку включаються суми безнадійної кредиторської заборгованості.

Датою отримання інших доходів є дата їх виникнення згідно з положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку (п. 137.16 ПК).

К сведению

Види заборгованості, які можна віднести до безнадійної заборгованості (як дебіторської, так й кредиторської), визначено підпунктами «а»–«д» підпункту 14.1.11 ПК.

При цьому при списанні кредиторської заборгованості ПДВ, обрахований в ціні придбання товарів, не коригується згідно зі статтею 192 ПК.

На підставі підпункту 159.1.5 ПК, якщо в наступних податкових періодах покупець погашає суму визнаної заборгованості або її частину (самостійно або за процедурою примусового стягнення), такий покупець збільшує (відновлює) витрати на суму такої заборгованості (її частини) за наслідками податкового періоду, на який припадає таке погашення. При цьому потрібно пам’ятати, що заборгованість потрібно погасити за рахунок коштів підприємства.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль