Безоплатне користування орендованим автомобілем

24

ПРОБЛЕМА

Орендодавець вантажного автомобіля є власником контрольного пакету акцій орендаря. Чи можна користуватися автомобілем безкоштовно? Які наслідки в податковому обліку у орендаря при безкоштовному використанні автомобіля орендодавця?

РІШЕННЯ

Податкові наслідки безкоштовного користування автомобілем стосуються як податку на прибуток, так і ПДВ. До операцій з продажу послуг відносяться операції з їх безкоштовного надання згідно з підпунктом 14.1.203 Податкового кодексу України (ПК). У даному випадку орендар та орендодавець є пов'язаними особами відповідно до підпункту 14.1.159 ПК. Відповідно до підпункту 135.5.4 ПК вартість послуг, безоплатно отриманих платником податків — орендарем, включається до складу доходу звітного періоду на рівні не нижче звичайних цін. У орендодавця також в цьому випадку виникає дохід від реалізації наданих послуг (пп. 135.4.1 ПК). Крім того, відповідно до пункту 188.1 ПК у орендодавця при безкоштовному наданні послуг виникають податкові зобов’язання з ПДВ на суму орендної плати, обчисленої виходячи з договірних цін не нижче рівня звичайних цін.

Тепер про визначення звичайних цін: згідно з підпунктом 14.1.71 ПК звичайна ціна — ціна послуг, визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено ПК. Якщо не доведено інше, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Обидві сторони є незалежними юридично і фактично, володіють достатньою інформацією про такі послуги, а також ціни, які склалися на ринку ідентичних (а при їх відсутності — однорідних) послуг.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль