Безоплатна оренда автомобіля у представництва нерезидента

71

ПРОБЛЕМА

Юридична особа на загальній системі оподаткування — платник ПДВ орендує легковий автомобіль за договором позички у представництва нерезидента, яке не веде господарської діяльності. Юридична особа оплачує бензин, технічне обслуговування цього автомобіля. Чи включаються вищезазначені витрати до витрат орендаря в податковому обліку? Чи виникнуть податкові зобов’язання з ПДВ і дохід?

РІШЕННЯ

Слід зауважити, що оренди автомобіля за договором позички не існує. А за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності (ст. 283 Господарського кодексу України).

Комментарий

Отже, договір оренди завжди платний. Якщо договір оренди безоплатний, то при перевірці інспектор нарахує умовну суму орендних платежів, і представництву нерезидента потрібно буде сплатити податки. Оскільки не існує обов’язкового розміру орендних платежів, то можна їх зробити невеликими.

Згідно з підпунктом «в» підпункту 138.10.2 Податкового кодексу України (ПК) до складу витрат на утримання основних засобів включаються витрати на оперативну оренду (в т. ч. легкового автомобіля), придбання пально-мастильних матеріалів, стоянку, паркування легкових автомобілів, страхування, амортизацію, ремонт, охорону. Головний аспект, який не потрібно випускати з уваги, це те, що витрати визнаються за наявності підтвердних документів і зв’язку з господарською діяльністю.

Для представництва нерезидента можливі такі наслідки. Наразі в Україні не існує іншого порядку реєстрації представництв нерезидентів, крім постійних представництв. Усі представництва нерезидентів реєструються як «постійні», однак ті з них, що не займаються господарською діяльністю, а ведуть виключно «підготовчу і допоміжну діяльність», звільняються від податку на прибуток у випадках, передбачених міжнародними конвенціями про уникнення подвійного оподаткування, ратифікованими Верховною Радою України.

Таким чином, є розподіл на комерційні та некомерційні представництва нерезидентів. Початок господарської діяльності до реєстрації постійного представництва у податковому органі вважається ухиленням від оподаткування, а одержані ним прибутки — прихованими від оподаткування. Відповідно до абзацу 5 пункту 64.5 ПК, згідно з наказом МДЗ від 22.11.2013 № 696, затверджено форму акта про встановлення факту ведення нерезидентом господарської діяльності через постійне представництво на території України без взяття на податковий облік.

Внимание

У разі встановлення за результатами контролю податковим органом ведення нерезидентом господарської діяльності без взяття на податковий облік, акт надсилається через компетентний орган України до компетентного органу іноземної держави для організації заходів стягнення.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль