Головбух

Комісійна торгівля: податковий облік

  • 1 грудня 2014
  • 137

ПРОБЛЕМА

Які особливості відображення операції з комісійної торгівлі у податковому обліку?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 14.1.202 Податкового кодексу України (ПК) передача товарів від комітента до комісіонера у межах договорів комісії не вважається продажем. Отже, вартість такого товару не включається ані до доходу, ані до собівартості реалізованих товарів комісіонера. Доходом комісіонера є сума комісійної винагороди без ПДВ (п. 135.4.1 ПК), нарахована (отримана) за послуги з продажу товару. Датою збільшення доходу при цьому є дата отримання комісійної винагороди (п. 137.16 ПК).

При нарахуванні ПДВ за операціями комісійної торгівлі вживаними товарами, придбаними в осіб — неплатників ПДВ (у т. ч. й у фізосіб), базою оподаткування є комісійна винагорода (п. 189.3 ПК). Датою збільшення податкових зобов’язань є дата першої з подій: або дата оприбуткування коштів у касі за проданий товар, або дата оформлення акта прийому-передачі результатів наданих послуг.

При комісійній торгівлі новими товарами базою оподаткування ПДВ є вартість постачання таких товарів (п. 189.4 ПК). Для визначення дати збільшення податкових зобов’язань і податкового кредиту також діє правило першої події.

Сплачуючи комітентові-фізособі дохід від продажу речей, зданих на комісію, комісіонер виступає податковим агентом і повинен утримати ПДФО за ставками 15% та/або 17% в залежності від розміру виплаченого доходу (п. 167.1 ПК), і перерахувати до бюджету цей податок у день виплати доходу комітентові.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл