Особливості організації роботи комісійного магазину

47

ПРОБЛЕМА

Які особливості організації роботи комісійного магазину? Чи потрібно отримувати торговий патент, проводити розрахунки через РРО?

РІШЕННЯ

Для організації роботи комісійного магазину слід отримати торговий патент, подавши відповідну заяву з необхідними документами до податкового органу за своїм місцезнаходженням або за місцезнаходженням відокремленого підрозділу.

Продаж через роздрібну торговельну мережу товарів, прийнятих за договором на комісію, передбачає розрахунки за такі товари готівкою через реєстратори розрахункових операцій (РРО) або із застосуванням розрахункових квитанцій.

Передача отриманої виручки від комісіонера комітентові не вимагає її проведення через РРО. Таку операцію можна оформляти прибутковими і видатковими касовими ордерами, оскільки вона не є розрахунковою.

Порядок торгівлі комісійними товарами регламентується Правилами комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків України від 13.03.1995 № 37, та Інструкцією про порядок оформлення суб'єктами господарювання операцій при здійсненні комісійної торгівлі непродовольчими товарами, затвердженою наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1997 № 343.

Відносини комісіонера і комітента регулюються договором комісії. Комітент може будь-коли забрати товар, зданий на комісію, за наявності квитанції і посвідчення особи, сплативши комісіонерові за зберігання такого товару. Товар також може бути повернений іншій особі при пред'явленні квитанції і нотаріально завіреного доручення.

Термін реалізації прийнятого на комісію товару — 60 днів (за винятком антикваріату, творів мистецтва й унікальних речей, термін реалізації яких необмежений). На комісію приймаються непродовольчі товари, придатні до використання, — як нові, так і вживані.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль