text
Головбух

Законодавчі вимоги до організації торгівлі

  • 1 грудня 2014
  • 31

ПРОБЛЕМА

Юрособа займається оптовою та роздрібною торгівлею квіткової продукції, декором. Було прийняте рішення брати участь в ярмарку, який проходитиме протягом місяця. Чи необхідно оформляти торговий патент для цього заходу та застосовувати касовий апарат?

РІШЕННЯ

У статті 267 Податкового кодексу України (ПК) визначено платників збору за провадження деяких видів підприємницької діяльності та порядок отримання торгових патентів.

У підпункті 14.1.211 ПК зазначено, що саме належить до пункту продажу товарів, зокрема це:

  • магазин, інша торговельна точка, що розташовані в окремому приміщенні, будівлі або їх частині, і мають торговельний зал для покупців або використовують для торгівлі його частину;

  • кіоск, палатка, інша мала архітектурна форма, яка розташована в окремому приміщенні, але не має вбудованого торговельного залу для покупців;

  • оптова база, склад-магазин, інші приміщення, що використовуються для здійснення оптової торгівлі за готівку, інші готівкові платіжні засоби та з використанням платіжних карток.

Вичерпний перелік пунктів продажу товарів наведено у статті 14.1.211 ПК.

У разі проведення ярмарків, виставок-продажів та інших короткотермінових заходів, пов’язаних з демонстрацією та продажем товарів, суб’єкт господарювання придбаває короткотерміновий торговий патент (пп. 267.4.7 ПК).

Процедура придбання торгового патенту визначена у пункті 267.4 ПК.

Порядок здійснення готівкових та безготівкових розрахунків регулюється Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО).

Відповідно до пункту 1 статті 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (РРО).

Проведення підприємством безготівкових розрахунків через POS-термінали не обов’язково передбачає використання РРО. У статті 9 Закону про РРО наведено вичерпний перелік випадків, в яких РРО підприємством не застосовується. Згідно з пунктом 24 Переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій, затвердженого постановою КМУ від 23.08.2000 № 1336, визначено перелік суб’єктів, які не застосовують РРО.

Внимание

У пункті 6 статті 9 Закону про РРО зазначено, що РРО та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) фізособами — підприємцями, які сплачують єдиний податок.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах