Головбух

Документальне оформлення посередником продажу товару транзитом

  • 1 грудня 2014
  • 540

ПРОБЛЕМА

Постачальник і Покупець знаходяться в різних містах. Постачальник відправляє товар Покупцю за допомогою транспортно-експедиторських послуг ТОВ «Нова Пошта» та виписує видаткову накладну. Покупець має реалізувати даний товар Покупцю 2. Оплачувати послуги ТОВ «Нова Пошта» буде Покупець 2. Який документ слугуватиме для Покупця фактом підтвердження транспортування товару, якщо ТТН постачальник виписати не має змоги, так як при відправці товару ТОВ «Нова Пошта» не має можливості вказати транспортний засіб та ім’я водія, а акти від ТОВ «Нова Пошта» будуть виписані на Покупця 2? Як правильно документально оформити дану операцію?

РІШЕННЯ

Оскільки згідно зі статтею 137 Податкового кодексу України (ПК) момент визначення доходів зв’язаний з моментом переходу права власності, то і відповіді необхідно шукати у правильності визначення такого моменту.

У пункті 4 статті 265 Господарського кодексу України фіксується необхідність використання при укладанні договорів вимог Міжнародних правил щодо тлумачення термінів «Інкотермс». Необхідність використовувати правила Інкотермс-2010 як для внутрішньої так і для зовнішньої торгівлі Міністерство економіки України зазначило у листі від 18.07.2011 № 4201-26/1134 «Відносно введення в дію нової редакції Інкотермс-2010».

Для розв’язання ситуації, що склалась, необхідно:

1. У договорі між «Постачальником» та «Покупцем» визначити умови поставки EXW, тобто право власності переходить до «Покупця» у момент підписання видаткових документів на складі «Постачальника».

2. У договорі між «Покупцем» та «Покупцем 2» необхідно визначити умови поставки FCA з місцем поставки ― склад «Постачальника». У такому випадку обов’язки «Покупця» щодо поставки товару будуть виконані в момент надання товару перевізнику чи будь-якій іншій особі, що вказана «Покупцем 2», при чому витрати на перевезення несе «Покупець 2». Проте в цьому випадку необхідно, щоб у документах на відправлення вантажу відправником був «Покупець».

В даній ситуації ані «Постачальник», ані «Покупець» фактично не будуть виконувати транспортування товару, адже в момент вручення його представнику перевізника право власності перейде до «Покупця 2».

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл