Які господарські операції з нерезидентами відносяться до контрольованих

20

ПРОБЛЕМА

Підприємство імпортує товари (запчастини) з Німеччини (завод-виробник), Угорщини, Польщі. Також орендує офіс на території України у засновника-нерезидента (Швейцарія), тобто імпортує послуги оренди. Обсяги поставок не перевищують 50 млн. грн. з кожним із цих постачальників, але вони є нерезидентами. Чи відносяться ці операції до контрольованих відповідно до статті 39 Податкового кодексу України?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 39.2.1.1 ПК господарські операції з придбання (продажу) товарів (робіт, послуг), що здійснюються платниками податків з пов’язаними особами-нерезидентами визнаються контрольованими, що зобов’язує використовувати методи визначення трансфертної ціни та подавати відповідні документи податкового контролю.

Так, пов’язаними особами є юридичні та/або фізичні особи, відносини між якими можуть впливати на умови або економічні результати їх діяльності чи діяльності осіб, яких вони представляють (пп. 14.1.159 ПК). У нашому випадку, операції щодо оренди офісу з пов’язаною особою засновником-нерезидентом (Швейцарія) не визнаються контрольованими, оскільки загальна сума здійснених операцій не перевищує 50 мільйонів гривень.

Господарські операції з іншими контрагентами-нерезидентами (Німеччина, Угорщина, Польща) щодо імпорту товарів (запасних частин) не відносяться до контрольованих, оскільки:

  • не є операціями з пов’язаними особами так як відсутня інформація про вплив на умови або економічні результати їх діяльності чи осіб, яких вони представляють (пп. 39.2.1.1 ПК);

  • загальна сума операцій таких не перевищує 50 мільйонів гривень за відповідний календарний рік (пп. 39.2.1.4 ПК);

  • не є операціями, однією зі сторін яких є нерезидент, зареєстрований у державі, в якій ставка податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижче, ніж в Україні, або який сплачує податок на прибуток (корпоративний податок) за ставкою на 5 і більше відсоткових пунктів нижчою, ніж в Україні (пп. 39.2.1.2 ПК). Так, у Порядку щодо переліку держав (територій), у яких ставки податку на прибуток (корпоративний податок) на 5 і більше відсоткових пунктів нижчі, ніж в Україні, затвердженого розпорядженням КМУ від 25.12.2013 № 1042-р, не наведено країн, з якими у підприємства проводяться господарські відносини (Німеччина, Угорщина, Польща).

Якщо в державі реєстрації нерезидента, з яким здійснюються господарські операції, встановлено більше, ніж одну ставку податку на прибуток/корпоративного податку, платник податку відповідно до підпункту 39.2.1.3 ПК зобов’язаний подати до податкового органу довідку (або її нотаріально засвідчену копію), що підтверджує обрану нерезидентом ставку податку на прибуток/корпоративного податку, встановлену в державі його реєстрації.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Коли рятувальники Малібу безсилі...

Наші експерти допоможуть Вам у будь-яких обставинах, бо ми знаємо все про бухоблік.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Все про відпустки»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль