Головбух

Коли перераховувати у гривні вартість товарів, придбаних за інвалюту

  • 1 грудня 2014
  • 22

ПРОБЛЕМА

На яку дату перераховують у національну валюту вартість товарів, придбаних за іноземну валюту, і враховують її у складі собівартості реалізованих товарів: на дату визнання доходів від реалізації товарів чи на дату оприбуткування товарів?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 137.1 Податкового кодексу України (ПК) дохід від реалізації товарів визнають за датою переходу покупцеві права власності на такий товар. Дохід від надання послуг та виконання робіт визнають за датою складення акта або іншого документа, оформленого відповідно до вимог чинного законодавства, який підтверджує виконання робіт або надання послуг. Для визначення об’єкта оподаткування не враховують доходи у вигляді суми попередньої оплати та авансів, отриманої в рахунок оплати товарів, виконаних робіт, наданих послуг (п. 136.1.1 ПК).

Доходи, отримані/нараховані платником податку в іноземній валюті у зв’язку з продажем товарів, виконанням робіт, наданням послуг, у частині їхньої вартості, що не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, перераховують у національну валюту за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів згідно з цим розділом, а в частині раніше отриманої оплати за курсом, що діяв на дату її отримання (пп. 153.1.1 ПК).

Тож ту частину доходів, яка не була сплачена в попередніх звітних податкових періодах, платник враховує та перераховує у гривні за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату визнання таких доходів (для товарів — за датою переходу права власності на товар, для робіт та послуг — за датою складення акта або іншого документа, який підтверджує виконання робіт або надання послуг). А раніше отриману оплату — за курсом, що діяв на дату її отримання.

Відповідно до підпункту 153.1.2 ПК витрати, здійснені (нараховані) платником податку в іноземній валюті у зв’язку з придбанням у звітному податковому періоді товарів, робіт, послуг, у встановленому порядку включаються до витрат такого звітного податкового періоду шляхом перерахування в національну валюту тієї частини їх вартості, що не була раніше оплачена, за офіційним курсом національної валюти до іноземної валюти, що діяв на дату здійснення операції з такого придбання, а в частині раніше проведеної оплати — за таким курсом, що діяв на дату здійснення оплати.

Додамо, що до внесення Законом України від 07.07.2011 № 3609 змін у підпункт 153.1.2 ПК дійсно виникали проблеми із визначенням витрат у вигляді первісної вартості запасів, придбаних у нерезидентів, та їх вчасно усунено.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл