Підвищення мінімальних цін на алкогольні напої: як розрахувати роздрібну ціну

37

ПРОБЛЕМА

З 01.08.2014 підвищуються мінімальні ціни на лікеро-горілчані вироби. Як розрахувати мінімальну роздрібну ціну на коньяк більше п’яти зірок?

РІШЕННЯ

Другий етап підвищення цін на алкогольні напої з 01.08.2014 передбачено постановою КМУ «Про розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на алкогольні напої» від 11.06.2014 № 177.

Для зручності платників податків Головним управлінням Міндоходів розроблено дві брошури:

  • «Мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв з 1 серпня 2014 року»;

  • «Торгівля алкогольними напоями. З 1 серпня 2014 року встановлено нові мінімальні роздрібні ціни на горілку та лікеро-горілчані вироби».

Вказана друкована продукція надіслана ДПІ у районах для розміщення на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників та безкоштовного розповсюдження серед платників під час різного роду заходів роз’яснювального характеру.

Так, у розділі «спиртові дистиляти та спиртові напої, одержані шляхом перегонки виноградного вина або вичавок винограду 220820» брошури «Мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв з 1 серпня 2014 року» встановлені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на коньяк від 3 до 5 зірочок та інші спиртові дистиляти та спиртові напої.

Однак серед даного переліку відсутній коньяк більше 5 зірочок. Тому для такого коньяку слід застосовувати ціни, встановлені для інших спиртових дистилятів та спиртових напоїв. Так, з 01.08.2014 роздрібна ціна на такі спиртові напої складатиме 295,05 грн. (за 1 літр 100%-го спирту).

Пример

Роздрібна ціна за 0,5 л такого напою з вмістом спирту 40% становитиме 59,01 грн.

Нагадаємо, що у випадку торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни, до суб’єктів господарювання застосовується штраф в розмірі 100% вартості отриманої партії товару, але не менше 5 тис. грн. Така відповідальність передбачена статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-BP.

За індивідуальною консультацією радимо звернутись до податкового органу за місцем реєстрації підприємства.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль