Збільшення собівартості товару за рахунок його страхування

31

ПРОБЛЕМА

Чи можна суму страхування товару, виставлену до оплати транспортною компанією, віднести до собівартості товару та до податкових витрат підприємства?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 8 П(С)БО 9 «Запаси» (далі — П(С)БО 9) придбані (отримані) запаси зараховуються на баланс підприємства за первісною вартістю, тобто за собівартістю.

Зокрема, до собівартості запасів включаються транспортно-заготівельні витрати, до яких належать:

затрати на заготівлю запасів;

оплата тарифів (фрахту) за вантажно-розвантажувальні роботи;

транспортування запасів до місця їх використання, включаючи витрати зі страхування ризиків транспортування запасів (п. 9 П(С)БО 9).

У податковому обліку собівартість реалізованих товарів визначається відповідно до П(С)БО 9 та відноситься до складу витрат операційної діяльності (пп. 138.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

При цьому витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів (п. 138.4 ПК).

Таким чином, сума страхування ризиків транспортування, виставлена до оплати транспортною компанією, включається до собівартості отриманих товарів. У свою чергу, сума собівартості товарів включається до складу податкових витрат підприємства у період їх продажу.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль