Головбух

Калькуляція собівартості продукції з давальницької сировини

  • 1 грудня 2014
  • 61

ПРОБЛЕМА

Податковий орган вимагає надати розрахунок калькуляції собівартості, або ж не визнає податкові витрати та кредит. Чи є первинним документом розрахунок калькуляції такої собівартості? Чи підтверджує він податкові витрати?

РІШЕННЯ

Ні, не є.

Дійсно, калькуляція собівартості продукції за своїм призначенням не відповідає ознакам первинного документа, оскільки нею не фіксується будь-яка господарська операція, розпорядження або дозвіл на проведення господарської операції (лист Мінфіну від 15.02.2013 № 31-08410-07/23-357/246). У той же час калькуляція собівартості продукції, у т. ч. із давальницької сировини, використовується при веденні бухгалтерського та податкового обліку і пов’язана з нарахуванням/сплатою податків і зборів, виконанням вимог іншого законодавства і стосується або пов’язана з предметом податкової перевірки.

Стосовно податкових витрат, швидше за все правильність своє позиції щодо ненадання розрахунку калькуляції собівартості потрібно буде доводити в судовому порядку.

Стосовно питання виключення податковим органом із податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при переробці давальницької сировини. Це теж є неправомірним, оскільки у даному випадку порушення пункту 198.3 Податкового кодексу України (ПК) може призвести до такого виключення. А цим пунктом встановлено право підприємства формувати податковий кредит виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій — не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 ПК) у зв’язку з придбанням або виготовленням таких товарів (у т. ч при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл