Чи оподатковувати військовим збором орендні виплати фізособі

31

ПРОБЛЕМА

Чи підлягає оподаткуванню військовим збором дохід фізособи від надання в оренду підприємству нерухомого майна згідно з цивільно-правововим договором?

РІШЕННЯ

Норми чинного законодавства не надають чіткої відповіді на дане питання.

Судіть самі.

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (пп. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Перехідних положень Податкового кодексу України; ПК).

У Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (підкатегорія 132.02) податківці конкретизували, що оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, зокрема договором підряду/договором про надання послуг, виконання робіт/надання послуг яких підтверджуються актами виконаних робіт (актами приймання–передачі), на підставі яких провадиться їх оплата.

Як бачимо, про договір оренди тут не згадується. Та й до договору надання послуг його прирівнювати не можна. Адже предметом договору надання послуг є саме послуга. Відповідно до підпункту 14.1.185 ПК, постачання послуги — будь-яка операція, що не є постачанням товарів, чи інша операція з передачі права на об’єкти права інтелектуальної власності та інші нематеріальні активи чи надання інших майнових прав щодо таких об’єктів права інтелектуальної власності, а також надання послуг, що споживаються в процесі вчинення певної дії або провадження певної діяльності.

Отже, предметом договору про надання послуги є послуга, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності.

Предметом же договору оренди є річ, яка визначена індивідуальними ознаками і яка зберігає свій первісний вигляд при неодноразовому використанні (неспоживна річ). Таку вимогу містить стаття 760 Цивільного кодексу України.

Враховуючи зазначене, з метою оподаткування не можна прирівнювати договір оренди до договору надання послуг. Відповідно, із орендних платежів, на нашу думку, не потрібно утримувати військовий збір.

Наразі податківці також дійшли думки, що сума доходу, виплачена за договором оренди, що виплачується фізособі, не є об’єктом оподаткування військовим збором. Така відповідь розміщена у підкатегорії 132.02 ЗІР.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль