Придбаваємо та відображаємо в обліку ключ електронного цифрового підпису

217

ПРОБЛЕМА

Підприємство вирішило перейти на здачу податкової звітності в електронному вигляді. Для цього було придбано ключ електронного цифрового підпису. Як відобразити це придбання у бухгалтерському та податковому обліку?

РІШЕННЯ

Згідно з роз’ясненням податківців, поданим у Єдиній базі податкових знань (ЄБПЗ), ключ електронного цифрового підпису (ЕЦП) є об’єктом нематеріальних активів.

Підпунктом 145.1.1 Податкового кодексу України (ПК) визначено 6 груп нематеріальних активів. Зокрема, до групи 6 належать інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо). Спираючись на наведені вище норми ПК, податківці роблять відповідний висновок: витрати платника податків на придбання ключів ЕЦП підлягають амортизації як об’єкти нематеріальних активів на підставі норм статей 145, 146 ПК.

На думку редакції, витрати на придбання ключа ЕЦП слід включати до складу адміністративних витрат.

Згідно з чинним бухгалтерським законодавством активи — це ресурси, контрольовані підприємством у результаті минулих подій, використання яких, як очікується, принесе економічні вигоди в майбутньому. З цього визначення випливає, що ключ ЕЦП не є активом, оскільки не є ресурсом, який підприємство контролює. Як відомо, в податковому обліку застосовується саме бухгалтерське визначення активів. Отже, придбання ключа ЕЦП не призведе до виникнення об’єкта нематеріального активу ані в податковому, ані в бухгалтерському обліку.

Тому витрати на придбання ключа ЕЦП слід включати до складу адміністративних як у податковому, так і в бухгалтерському обліку. У бухгалтерському обліку витрати на придбання ключа ЕЦП відображають на рахунку 92, а в податковому — включають до складу інших витрат.

Звертаємо увагу, що для відображення в податковому обліку витрати на придбання ключа ЕЦП мають бути документально підтверджені.

Відображення в обліку операцій з придбання ключа електронного цифрового підпису

Підприємство замовило в акредитованому центрі сертифікації ключів посилений сертифікат відкритого ключа головного бухгалтера. Було перераховано передоплату в розмірі 600 грн., у т. ч. ПДВ — 100 грн.

№ з/п

Зміст господарської операції

Бухгалтерський облік

Сума, грн.

Податковий облік

Д-т

К-т

Доходи

Витрати

1

Перераховано передоплату за посилений сертифікат ключа ЕЦП

371

311

600,00

2

Відображено податковий кредит з ПДВ

641/пдв

644

100,00

3

Відображено витрати при отриманні ключа

92

631

500,00

500,00*

4

Списано податковий кредит при відображенні витрат

644

631

100,00

5

Відображено залік заборгованостей

631

371

600,00

* Підприємство може прийняти рішення про формування в податковому обліку об’єкта нематеріальних активів. У такому разі починаючи з місяця, наступного за місяцем введення в експлуатацію, воно повинне нараховувати на такий об’єкт амортизацію.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль