Оподаткування безкоштовно отриманих активів

28

ПРОБЛЕМА

Підприємство за результатами розіграшу безкоштовно отримало матеріальні активи (мобільний телефон, калькулятор). Які виникають наслідки в оподаткуванні?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 135.5.4 Податкового кодексу (ПК) вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих підприємством у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, відноситься до складу податкових доходів.

Для цілей оподаткування під товарами розуміються також і основні засоби (пп.14.1.244 ПК).

Отже, вартість безоплатно отриманих основних засобів включаються до складу податкових доходів на рівні не нижче звичайної ціни.

Виключенням є лише безоплатне отримання основних засобів у випадках, наведених у підпункті 136.1.16 ПК (основні засоби, отримані за рішенням органів виконавчої влади).

При цьому, безоплатно отримані активи у податковому обліку не амортизують, оскільки відповідно до статті 144 ПК амортизації підлягають тільки безпосередні витрати, пов’язані з придбанням.

Податковий кредит з ПДВ за безоплатно отримані активи у підприємства не виникає, оскільки податковий кредит визначається виходячи з договірної ціни, яка у випадку безоплатного отримання дорівнює нулю (п.198.3 ПК).

У бухгалтерському обліку у зв’язку з безоплатним отримання товарів, робіт, послуг також виникає дохід. Оцінюються вони для цілей бухгалтерського обліку за їх справедливою вартістю (п. 10 П(С)БО 7 «Основні засоби»).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією
Демодоступ
Демодоступ
Демодоступ



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль