text
Головбух

Оподаткування безкоштовно отриманих активів

  • 1 грудня 2014
  • 32

ПРОБЛЕМА

Підприємство за результатами розіграшу безкоштовно отримало матеріальні активи (мобільний телефон, калькулятор). Які виникають наслідки в оподаткуванні?

РІШЕННЯ

Згідно з підпунктом 135.5.4 Податкового кодексу (ПК) вартість товарів, робіт, послуг, безоплатно отриманих підприємством у звітному періоді, визначена на рівні не нижче звичайної ціни, відноситься до складу податкових доходів.

Для цілей оподаткування під товарами розуміються також і основні засоби (пп.14.1.244 ПК).

Отже, вартість безоплатно отриманих основних засобів включаються до складу податкових доходів на рівні не нижче звичайної ціни.

Виключенням є лише безоплатне отримання основних засобів у випадках, наведених у підпункті 136.1.16 ПК (основні засоби, отримані за рішенням органів виконавчої влади).

При цьому, безоплатно отримані активи у податковому обліку не амортизують, оскільки відповідно до статті 144 ПК амортизації підлягають тільки безпосередні витрати, пов’язані з придбанням.

Податковий кредит з ПДВ за безоплатно отримані активи у підприємства не виникає, оскільки податковий кредит визначається виходячи з договірної ціни, яка у випадку безоплатного отримання дорівнює нулю (п.198.3 ПК).

У бухгалтерському обліку у зв’язку з безоплатним отримання товарів, робіт, послуг також виникає дохід. Оцінюються вони для цілей бухгалтерського обліку за їх справедливою вартістю (п. 10 П(С)БО 7 «Основні засоби»).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах