Головбух

Нова пропускна система та вантажний ліфт в обліку співвласника будівлі

  • 1 грудня 2014
  • 55

ПРОБЛЕМА

Підприємство є одним із співвласників будівлі, яка належить двом власникам. Вирішено запровадити пропускну систему, для чого планується установити турнікети, використовувати пропуски, відеоспостереження тощо. Крім того, вирішено установити вантажний ліфт, яким будуть користуватися працівники та відвідувачі обох власників. Як власникам врахувати у податковому обліку нову пропускну систему та вантажний ліфт?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 144.1 Податкового кодексу України (ПК) амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів. Відповідно, і нараховувати амортизаційні відрахування має той власник будинку, який поніс такі витрати.

Крім того, модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція (зокрема, установка ліфта) класифікується як поліпшення основних засобів, порядок відображення яких у податковому обліку визначено пунктами 146.11–146.12 ПК.

Таким чином, витрати на придбання та встановлення вантажного ліфта у приміщенні в сумі, яка перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року, збільшують балансову вартість об'єкта основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення. Сума витрат, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат платника податку.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл