Нова пропускна система та вантажний ліфт в обліку співвласника будівлі

31

ПРОБЛЕМА

Підприємство є одним із співвласників будівлі, яка належить двом власникам. Вирішено запровадити пропускну систему, для чого планується установити турнікети, використовувати пропуски, відеоспостереження тощо. Крім того, вирішено установити вантажний ліфт, яким будуть користуватися працівники та відвідувачі обох власників. Як власникам врахувати у податковому обліку нову пропускну систему та вантажний ліфт?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 144.1 Податкового кодексу України (ПК) амортизації підлягають витрати на придбання основних засобів. Відповідно, і нараховувати амортизаційні відрахування має той власник будинку, який поніс такі витрати.

Крім того, модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція (зокрема, установка ліфта) класифікується як поліпшення основних засобів, порядок відображення яких у податковому обліку визначено пунктами 146.11–146.12 ПК.

Таким чином, витрати на придбання та встановлення вантажного ліфта у приміщенні в сумі, яка перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року, збільшують балансову вартість об'єкта основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення. Сума витрат, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься до витрат платника податку.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль