Головбух

Внесок у вигляді нерухомого майна до статутного капіталу

  • 1 грудня 2014
  • 137

ПРОБЛЕМА

Які податкові наслідки існують щодо внеску засновником нерухомого майна до статутного капіталу?

РІШЕННЯ

Право на нерухоме майно виникає після виконання всіх процедур щодо реєстрації змін до статутних документів, пов’язаних із збільшенням розміру статутного капіталу.

Згідно з підпунктом 14.1.81 Податкового кодексу України (ПК) інвестиції — господарські операції, які передбачають придбання основних засобів, нематеріальних активів, корпоративних прав та/або цінних паперів в обмін на кошти або майно.

Відповідно до підпункту 136.1.3 ПК до податкових доходів не відносяться доходи у вигляді суми коштів або вартості майна, що надходять платнику податку у вигляді прямих інвестицій або реінвестицій у корпоративні права, емітовані таким платником податку.

Тобто отримання майна у вигляді внесків до статутного капіталу не збільшать у податковому обліку доходів.

Відповідно до підпункту 146.17.2 ПК до операцій з придбання прирівнюються операції з отримання основних засобів у разі їх внесення до статутного фонду (капіталу) платника податку.

Первісною вартістю основних засобів, що включені до статутного капіталу підприємства, визнається їх вартість, погоджена із засновниками (учасниками) підприємства, але не вище звичайної ціни (п. 146.8 ПК).

Нарахування амортизації таких активів та врахування сум амортизації у складі витрат здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом на підприємстві при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше мінімально допустимих строків корисного використання, визначених у пункті 145.1 ПК (пп. 145.1.2 ПК).

Під час внесення майна до статутного капіталу відбувається перехід права власності на таке майно, що відповідає визначенню постачання товарів (пп. 14.1.191 ПК).

Датою виникнення права у підприємства на віднесення сум ПДВ до податкового кредиту в наведеному випадку є дата отримання майна, що підтверджується податковою накладною (п. 198.2 ПК). Тобто від інвестора повинна бути отримана податкова накладна, яка є підставою для одержання права на податковий кредит з ПДВ.

Податковий кредит з ПДВ визначається відповідно до вартості активів, погодженої засновниками (учасниками). Право на віднесення сум ПДВ до складу податкового кредиту виникає за умови використання таких активів в оподатковуваних ПДВ операціях (п. 198.3 ПК).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл