Головбух

Придбання та облік кафе на балансі підприємства

  • 1 грудня 2014
  • 23

ПРОБЛЕМА

Підприємство придбало комплекс громадського харчування (кафе). Як його обліковувати?

РІШЕННЯ

Облік кафе залежить від цілей його придбання підприємством.

Комплекс громадського харчування є капітальним активом і відноситься до основних засобів групи 3. Залежно від того, для яких цілей придбавався цей комплекс, його можна відносити до об’єктів виробничого або невиробничого призначення, що в подальшому впливатиме на його облік.

Комплекс громадського харчування, придбаний для здійснення господарської діяльності (а не як об’єкт соціальної інфраструктури), зараховують на баланс до основних засобів виробничого призначення з подальшою амортизацією у податковому та бухгалтерському обліку підприємства. Зверніть увагу на те, що для провадження діяльності з надання послуг у сфері громадського харчування підприємству необхідно мати відповідне документальне підтвердження: такий вид діяльності має бути передбачений статутом підприємства та зазначений у довідці зі статистики. Крім того, діяльність у сфері громадського харчування підлягає патентуванню (р. ХІІ Податкового кодексу України).

Якщо комплекс громадського харчування придбаний підприємством з метою забезпечення харчуванням тільки своїх робітників і використання його для проведення святкових заходів, його зараховують до основних засобів невиробничого призначення. У податковому обліку витрати на придбання такого об’єкта не амортизують. У процесі експлуатації витрати на ремонт кафе, його реконструкцію чи інші поліпшення здійснюються за рахунок прибутку підприємства.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл