Головбух

Облік поліпшення основних засобів

  • 1 грудня 2014
  • 16

ПРОБЛЕМА

Підприємство має об’єкти основних засобів: офіс, складське приміщення. Були проведені роботи з прокладання телефонного кабелю для підключення телефонів. Як відображати в обліку проведені роботи — як основні засоби (включити до вартості ОЗ) чи як адміністративні витрати?

РІШЕННЯ

Пунктом 146.11 Податкового кодексу України визначено, що первісна вартість основних засобів (далі — ОЗ) збільшується на суму витрат, пов’язаних з ремонтом та поліпшенням об’єктів ОЗ (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що приводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єктів у сумі, що перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп ОЗ, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об’єкт ОЗ, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення.

Також пунктом 14 П(С)БО 7 «Основні засоби» визначено, що первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних з поліпшенням об’єкта, що призводить до збільшення майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єкта.

Витрати з прокладання телефонного кабелю для підключення телефонів є поліпшенням основних засобів й збільшує первісну вартість офісу та складського приміщення.

У податковому обліку знайдуть відображення, у вигляді нарахованої амортизації на ці ОЗ.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл