Використання дилером коштів постачальника для ремонту торгового центру

23

ПРОБЛЕМА

Підприємство-дилер отримало від підприємства — постачальника продукції згідно з договором цільові кошти на ремонт торгового центру, який знаходиться на балансі дилера. Кошти надано безповоротно з метою покращення умов реалізації продукції. Як у дилера буде оподатковуватись ця операція? Чи матиме він право на податковий кредит і амортизувати вартість відремонтованого власного приміщення, якщо кошти, витрачені на такий ремонт, були подаровані постачальником?

РІШЕННЯ

Оподаткування даної операції залежить від того, який саме договір укладено між обома підприємствами.

Тому, щоб дати відповідь на запитання, потрібно, перш за все, проаналізувати укладений договір між дилером та постачальником.

Договір про спільну діяльність

Використання в майбутньому відремонтованого торгового центру в інтересах обох підприємств можливе завдяки договору про спільну діяльність.

У такому разі облік отримання та використання коштів слід проводити на окремому балансі. Адже договір про спільну діяльність без створення юридичної особи передбачає ведення окремого обліку результатів спільної діяльності.

К сведению

У пригоді вам неодмінно стане: «Чи включається до первісної вартості об’єкта основних засобів сума винагороди посереднику»

При цьому отримана сума коштів або вартість майна, що надійшла платнику податку згідно з договором про спільну діяльність на території України без створення юридичної особи (СД), не включається до складу податкового доходу СД (пп. 136.1.3 Податкового кодексу України; ПК).

Передачу основних засобів і нематеріальних активів як внеску до СД учасник-дилер відображає в порядку, передбаченому пунктами 146.13–146.15 ПК для продажу об’єкту (різниця між договірною сумою відчуження торгового центру, яка є не нижчою за звичайну ціну такого об’єкта, та його залишковою вартістю).

Такі умови найбільш вигідні з точки зору оподаткування для обох підприємств.

Договір про надання безповоротної фінансової допомоги

Другий варіант — укласти договір про надання постачальником безповоротної фінансової допомоги дилеру на ремонт його торгового центру. Саме цей варіант, найбільш вірогідно, підприємства прийняли за основу.

Згідно з підпунктом 135.5.4 ПК дилер має включити до складу інших податкових доходів усю суму безповоротної фінансової допомоги у звітному податковому періоді її отримання. Як визначено пунктом 137.10 ПК, сума безповоротної фінансової допомоги вважається податковим доходом за датою надходження коштів на банківський рахунок чи в касу платника податку.

У разі здійснення витрат на самостійне виготовлення основних засобів платником податку для власних виробничих потреб вартість об’єкта основних засобів, яка амортизується, збільшується, незалежно від джерел фінансування, на суму (п. 146.6 ПК):

  • всіх виробничих витрат, здійснених платником податку, що пов’язані з їх виготовленням та введенням в експлуатацію;

  • витрат на виготовлення таких основних засобів без урахування сплаченого ПДВ (у разі якщо платник податку зареєстрований платником ПДВ).

Крім того, первісна вартість основних засобів збільшується на суму витрат, пов’язаних із ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів (модернізація, модифікація, добудова, дообладнання, реконструкція), що призводить до зростання майбутніх економічних вигод, первісно очікуваних від використання об’єктів у сумі, що перевищує 10% сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів, що підлягають амортизації, на початок звітного податкового року з віднесенням суми поліпшення на об’єкт основного засобу, щодо якого здійснюється ремонт та поліпшення (п. 146.11 ПК).

Отже, підприємство-дилер має право на податковий кредит і має право в майбутньому амортизувати вартість відремонтованого об’єкту, але за умови включення до складу податкового доходу суми безповоротної фінансової допомоги.

Підготовлено членами Експертної ради системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль