Чи потрібно вести окремий облік програмного забезпечення, яке встановлюється при модернізації основних засобів

71

ПРОБЛЕМА

При реконструкції об’єкта встановлюється система автоматичного управління газоперекачувальними агрегатами, до складу якої входять обладнання, програмне забезпечення, розроблене спеціально для цього об’єкта. Чи обов’язково виділяти вартість програмного забезпечення окремою позицією (з метою обліку) чи його вартість може враховуватися у вартості обладнання?

РІШЕННЯ

Як випливає з питання, разом з обладнанням було поставлено програмне забезпечення, вартість якого неможливо виділити із загальної вартості договору. Таке програмне забезпечення вважається вбудованим. Витрати на його придбання відносяться на збільшення балансової вартості групи основних засобів. Отже, на вартість встановленого програмного забезпечення також збільшується вартість об’єкта основних засобів нарівні з рештою позицій.

У бухгалтерському обліку загальна вартість системи без виділення програмного забезпечення відображається записом: Д-т 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів» — К-т 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками», Д-т 10 «Основні засоби» — К-т 152 «Придбання (виготовлення) основних засобів».

У податковому обліку витрати на реконструкцію основних засобів амортизують. Згідно з пунктом 146.12 Податкового кодексу України (ПК) підприємство має право витрати на реконструкцію в сумі, що не перевищує 10% сукупної балансової вартості усіх груп основних засобів на початок звітного року, включити до складу витрат. Якщо сума перевищує 10%, то вона збільшує первинну вартість основних засобів, з віднесенням суми на об’єкт, відносно якого здійснюється реконструкція (п. 146.11 ПК). Тому вартість вбудованого програмного забезпечення окремо не враховується.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль