Головбух

Амортизація РРО в податковому обліку

  • 1 грудня 2014
  • 38

ПРОБЛЕМА

Як нараховувати амортизацію вартості РРО у податковому обліку?

РІШЕННЯ

У податковому обліку для нарахування амортизації РРО, вартість яких більше 2500 грн., можна застосовувати всі методи, що передбачені для основних засобів у підпункті 145.1.5 Податкового кодексу України (ПК), крім виробничого. Ці методи відповідають методам, передбаченим в бухгалтерському обліку. Згідно з підпунктом 145.1.9 ПК нарахування амортизації в цілях оподаткування здійснюється підприємством за методом, визначеним наказом про облікову політику з метою складання фінансової звітності, тобто за методом, який визначено для РРО в бухгалтерському обліку.

Зміни у складі основних засобів, строках їх використання та методах амортизації у податковому обліку, як і в бухгалтерському, враховуються при нарахуванні амортизації за місяць, наступний після місяця, в якому сталися ці зміни (пп. 145.1.4, пп. 145.1.9, п. 146.2, п. 146.15 ПК).

Зазначимо, що оскільки вартість РРО та строк їх використання не є суттєвими, то змінювати методи та строки нарахування амортизації РРО не доцільно.

Амортизація РРО, вартість яких менше 2500 грн. (МНМА), нараховується за одним із методів, передбачених підпунктом 145.1.6 ПК (п. 27 П(С)БО 7 — у бухгалтерському обліку).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл