Головбух

Зміна строку корисного використання нематеріальних активів

  • 1 грудня 2014
  • 104

ПРОБЛЕМА

Чи можна змінити строк корисного використання нематеріальних активів? Чи підлягає коригуванню нарахована амортизація за минулі звітні періоди?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 14.1.3 Податкового кодексу України (ПК) амортизація — систематичний розподіл вартості основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів, що амортизуються, протягом строку їх корисного використання (експлуатації).

У той же час пунктом 145.1 ПК для нематеріальних активів (НМА) встановлено строк дії права користування. Строк корисного використання, протягом якого підприємство має право нараховувати амортизацію НМА, не може бути більший строку дії права користування НМА.

З 01.01.2014 відповідно до змін, внесених у підпункт 145.1.1 ПК Законом України від 24.10.2013 № 657-VIІ, для тих НМА, яким відповідно до правовстановлюючого документа не було встановлено строку дії права користування, платник податку самостійно його визначає.

Але такий строк не може бути меншим за 2 та більшим за 10 років. Якщо підприємство зарахувало на баланс такий НМА після 01.01.2014, воно самостійно встановлює строк дії права користування в межах від 2 до 10 років. Якщо НМА з невизначеним строком дії було придбано і зараховано на баланс раніше (до 01.01.2014), то для таких НМА вважаємо за можливе переглянути такий строк після 01.01.2014.

Внимание

Проте пам’ятайте, що переглядати його можна тільки в разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання, але він не може бути меншим, ніж визначено у пункті 145.1 ПК (пп. 145.1.4 ПК).

Що стосується НМА групи 4 або 5, то підприємство має право продовжити строк їх корисного використання і встановити його більшим, ніж запропоновано підпунктом 145.1.1 ПК, незалежно від дати придбання таких НМА.

Слід зазначити, що в податковому обліку підприємство амортизує витрати з придбання активу, в т. ч. НМА. Тому новий строк корисного використання повністю замортизованих НМА не буде підставою для нарахування амортизації.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл