Ремонт орендованих об’єктів основних засобів

25

ПРОБЛЕМА

Новостворене підприємство орендує будівлю під офіс. Проведення ремонту орендатором передбачено договором оренди. Як підприємству враховувати в податковому обліку ремонт будівлі та поліпшення прилеглої території? Власні основні засоби відсутні на балансі підприємства, тому ліміту на ремонт немає. Чи потрібно створювати нову групу, яка складається з понесених витрат на ремонт орендованого майна?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 146.12 Податкового кодексу України (ПК) сума витрат, що пов’язана з ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат.

Крім того, згідно з пунктом 146.19 ПК у разі якщо договір оперативної оренди зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонти/поліпшення об’єкта оперативної оренди, частина вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує вищезазначене десятивідсоткове обмеження, амортизується орендарем як окремий об'єкт.

При цьому орендарем не враховується балансова вартість об’єктів оперативної оренди, за якою вони обліковуються на балансі орендодавця.

Таким чином, оскільки у підприємства відсутні власні основні засоби, воно має право всю суму витрат (без ПДВ) на ремонт орендованого майна віднести на створення балансової вартості відповідної групи основних засобів та подальшої їх амортизації згідно з нормами ПК, які передбачені для таких основних засобів.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль