text
Головбух

Ремонт орендованих об’єктів основних засобів

  • 1 грудня 2014
  • 34

ПРОБЛЕМА

Новостворене підприємство орендує будівлю під офіс. Проведення ремонту орендатором передбачено договором оренди. Як підприємству враховувати в податковому обліку ремонт будівлі та поліпшення прилеглої території? Власні основні засоби відсутні на балансі підприємства, тому ліміту на ремонт немає. Чи потрібно створювати нову групу, яка складається з понесених витрат на ремонт орендованого майна?

РІШЕННЯ

Відповідно до пункту 146.12 Податкового кодексу України (ПК) сума витрат, що пов’язана з ремонтом та поліпшенням об’єктів основних засобів, у тому числі орендованих або отриманих у концесію чи створених (збудованих) концесіонером у розмірі, що не перевищує 10 відсотків сукупної балансової вартості всіх груп основних засобів на початок звітного року, відноситься платником податку до складу витрат.

Крім того, згідно з пунктом 146.19 ПК у разі якщо договір оперативної оренди зобов’язує або дозволяє орендарю здійснювати ремонти/поліпшення об’єкта оперативної оренди, частина вартості таких ремонтів/поліпшень у сумі, що перевищує вищезазначене десятивідсоткове обмеження, амортизується орендарем як окремий об'єкт.

При цьому орендарем не враховується балансова вартість об’єктів оперативної оренди, за якою вони обліковуються на балансі орендодавця.

Таким чином, оскільки у підприємства відсутні власні основні засоби, воно має право всю суму витрат (без ПДВ) на ремонт орендованого майна віднести на створення балансової вартості відповідної групи основних засобів та подальшої їх амортизації згідно з нормами ПК, які передбачені для таких основних засобів.

Підготовлено експертами системи «Expertus: Податки»

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах