Списання основних засобів, залишкова вартість яких менше 2500 грн.

45

ПРОБЛЕМА

Залишкова вартість окремих основних засобів нижче 2500 грн. або дорівнює нулю. Як відобразити в декларації з податку на прибуток їх списання та переведення в МШП?

РІШЕННЯ

П(С)БО 7 «Основні засоби» визначено, що первісна вартість — історична (фактична) собівартість необоротних активів у сумі грошових коштів або справедливої вартості інших активів, сплачених (переданих), витрачених для придбання (створення) необоротних активів.

Балансова вартість основних засобів, інших необоротних та нематеріальних активів — сума залишкової вартості таких засобів та активів, яка визначається як різниця між первісною вартістю з урахуванням переоцінки і сумою накопиченої амортизації пп. 14.1.9 Податкового кодексу України (ПК).

Враховуючи зазначене, норматив у розмірі 2500 грн. встановлено для первісної вартості основних засобів, яка визначається на дату їх введення в експлуатацію.

Що стосується списання (ліквідації) основних засобів, то відповідно до пункту 146.16 ПК у разі ліквідації основних засобів за рішенням платника податку або в разі, якщо з незалежних від платника податку обставин основні засоби (їх частина) зруйновані, викрадені чи підлягають ліквідації, або платник податку змушений відмовитися від використання таких основних засобів внаслідок загрози чи неминучості їх заміни, руйнування або ліквідації, платник податку у звітному періоді, в якому виникають такі обставини, збільшує витрати на суму вартості, яка амортизується, за вирахуванням сум накопиченої амортизації окремого об’єкта основних засобів.

Якщо залишкова вартість кожного об’єкта основних засобів, що ліквідуються, дорівнює нулю, то така ліквідація не впливає на податковий облік.

У разі списання основних засобів, які мають залишкову вартість, сума такої залишкової вартості відображається в рядку 06.4.18 «Витрати, визначені відповідно до статті 146 розділу III Податкового кодексу України» додатка ІВ до податкової декларації з податку на прибуток підприємства (наказ МДЗ від 30.12.2013 № 872). Переведення об’єктів основних засобів до складу малоцінних та швидкозношуваних предметів у разі, якщо їх залишкова вартість менше 2500 грн., ПК не передбачено.

Підготовлено експертами Системи «Expertus: Податки»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 30 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль