Головбух

Строк корисного використання об’єктів встановлюється у розпорядчому акті

  • 1 грудня 2014
  • 37

ПРОБЛЕМА

На основі яких нормативних документів встановлюються терміни експлуатації транспортних засобів, будівель, споруд та інших основних засобів, необоротних активів?

РІШЕННЯ

Відповідно до змін, затверджених наказом Мінфіну «Зміни до деяких методичних рекомендацій з бухгалтерського обліку» від 30.12.2013 № 1192, нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється підприємством (у розпорядчому акті) при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), і призупиняється на період його реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання та консервації. Зміни внесено відповідно до діючої редакції пункту 23 П(С)БО 7 «Основні засоби», у якому також визначено, що строк корисного використання (експлуатації) об’єкта встановлюється в розпорядчому акті.

Відповідно до пункту 24 П(С)БО 7 «Основні засоби» при визначенні строку корисного використання (експлуатації) слід ураховувати очікуване використання об’єкта підприємством/установою з урахуванням його потужності або продуктивності.

Згідно з підпунктом 145.1.2 Податкового кодексу України (ПК) нарахування амортизації здійснюється протягом строку корисного використання (експлуатації) об’єкта, який встановлюється наказом по підприємству при визнанні цього об’єкта активом (при зарахуванні на баланс), але не менше ніж визначено в пункті 145.1 ПК, і призупиняється на період його виводу з експлуатації (для реконструкції, модернізації, добудови, дообладнання, консервації та з інших причин) на підставі документів, які свідчать про виведення таких основних засобів з експлуатації.

При визначенні строку корисного використання (експлуатації) необхідно враховувати:

  • очікуване використання об’єкта підприємством з урахуванням його потужності або продуктивності;

  • фізичний та моральний знос, що передбачається;

  • правові або інші обмеження щодо строків використання об’єкта та інші фактори (пп. 145.1.3 ПК).

Строк корисного використання (експлуатації) об’єкта основних засобів переглядається в разі зміни очікуваних економічних вигод від його використання, але він не може бути меншим, ніж визначено в пункті 145.1 ПК.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл