Головбух

Внесення до статутного капіталу обладнання

  • 1 грудня 2014
  • 86

ПРОБЛЕМА

Підприємство як засновник акціонерного товариства здійснює свій внесок до його статутного капіталу обладнанням, балансова вартість якого становить 2 млн. грн. Цей внесок оцінений акціонерами у 25 млн. грн. Чи повинно підприємство сплатити податок на прибуток з 23 млн. грн.?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 146.17.1 Податкового кодексу України (ПК) операції із внесення основних засобів до статутного фонду іншої особи прирівнюються до їх продажу або іншого відчуження. При цьому дохід від здійснення цієї операції визначається згідно з договором, але не нижче звичайної ціни об’єкта основних засобів.

Крім того, згідно із статтею 115 Цивільного кодексу України при внесенні до статутного капіталу майна або нематеріальних активів такі права або майно підлягають грошовій оцінці за домовленістю між учасниками створюваного товариства або незалежній експертній оцінці.

Сума перевищення доходів від продажу або іншого відчуження над балансовою вартістю окремих об’єктів основних засобів включається до інших доходів платника податку, а сума перевищення балансової вартості над доходами від такого продажу або іншого відчуження, відповідно, включається до інших витрат (п. 146.13 ПК).

Тобто, порівнюється продажна та балансова вартість окремо для кожного об’єкта основних засобів. Якщо в даному випадку балансова вартість 2 млн. грн. відноситься до одного об’єкта обладнання, то об’єктом оподаткування податком на прибуток буде сума 23 млн. грн.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплатиі станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Потрібен цей файл?

 зареєєструйтеся та скачуйте будь-які файли на порталі:

 ✔ бланки документів

 ✔ зразки заповнення бухгалтерських форм

 ✔ приклади наказів, положень, інструкцій, довідок

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Скачати файл