Основні засоби, які не підпадають під визначення безоплатно наданих

24

ПРОБЛЕМА

При документальній перевірці комунального підприємства працівники податкової інспекції включили вартість основних фондів, переданих у господарське відання, до складу оподатковуваного доходу. Свої дії вони обгрунтували тим, що у рішеннях сесії не вказано, що основні фонди передаються до статутного фонду. Як довести, що такі основні фонди не підпадають під визначення безоплатно наданих товарів чи основних фондів?

РІШЕННЯ

Відповідно до підпункту 135.5.4 Податкового кодексу України (ПК) до складу доходу включаються доходи у вигляді вартості товарів (робіт, послуг), безоплатно наданих платнику податку у звітному періоді. При цьому слід мати на увазі, що підпунктом 14.1.13 ПК безоплатно наданими товарами, роботами, послугами є:

а) товари, що надаються згідно з договорами дарування, іншими договорами, за якими не передбачається грошова або інша компенсація вартості таких товарів чи їх повернення, або без укладення таких договорів;

б) роботи (послуги), що виконуються (надаються) без висування вимоги щодо компенсації їх вартості;

в) товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею. Як бачимо з визначення безоплатно наданих товарів, вони не вважатимуться такими за наявності однієї з умов:

передача їх за договорами, які передбачають грошову компенсацію;

передача цих товарів за договорами, що передбачають їх повернення.

Відповідно до частини другої статті 136 Господарського кодексу України власник майна, закріпленого на праві господарського відання за суб’єктом підприємництва, здійснює контроль за використанням та збереженням належного йому майна безпосередньо або через уповноважений ним орган, не втручаючись в оперативно-господарську діяльність підприємства.

Враховуючи, що власником майна не є суб’єкт, за яким воно закріплено у господарське відання, не можна говорити, що такі відносини не передбачають повернення майна його власнику.

Отже, не можна й говорити, що такі основні фонди підпадають під визначення безоплатно наданих товарів чи основних фондів, про які йдеться у наведених вище нормах ПК, оскільки таке майно не передається, а закріплюється.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх податкових подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією


Розсилка



© Головбух, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції сайту

Тижневик «Головбух», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 11678-549 ПР від 30.08.2006

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Реєструйтеся просто зараз

Цікавитесь документами?

Зареєструйтеся та отримайте безлімітний доступ не лише до завантаження файлів у цьому матеріалі, але й до:
форм та зразків для скачування
консультацій експертів
✓ професійних безплатних вебінарів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
У нас багато цікавого!

Так, у нас на порталі також є кошенята. Та загалом ми пишемо про дуже серйозні речі.

Зареєструйтеся та читайте наші статті — це займе лише 1 хвилину. А потім для Вас:
аналіз усіх податкових новацій 
✓ найсвіжіші бухгалтерські новини
✓ а ще дивіться відеозапис вебінару «Оновлена податкова накладна та звітність з ПДВ»

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль